Subwoofer S/510 REL

Subwoofer S/510 REL

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 860 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 860 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 172,00 zł.


8 600,00 zł brutto

8 600,00 zł per szt.

» Dodaj do listy życzeń

6 Produktów w magazynie

S/510 przenosi koncepcję kompaktowej obudowy subwoofera firmy REL do poziomu referencyjnego i robi to ze stylem, mocą i niesamowitą prędkością. Zapewnia niesamowity poziom jakości basu. S/510 jest wybawieniem dla tych, którzy mają mniej miejsca w pomieszczeniu lub dla głośników wysokiej klasy, które są nie są równie wszechstronne, jak również dla tych, dla których model S/812 jest po prostu zbyt duży.

Kompaktowa obudowa

Przy projektowaniu S/510 zbadano każdy aspekt tego, co działo się wewnątrz subwooferów poprzednich generacji. Zwróciliśmy uwagę na wymagania dotyczące zasilania, lepszych przetworników i na specjalne filtry, poprawiając każdy z tych elementów, aby uzyskać nieporównywalną z niczym wcześniej jakość dźwięku. Wszystko to wraz z udoskonaleniami wprowadzonymi do obudów, niezbędnymi do tego, aby te zmiany pokazały się w całej swojej doskonałości. Najnowsza seria S to triumfalny rozwój, który przekroczył wszelkie oczekiwania naszego zespołu projektowego.

Nasze wymagania dotyczyły znacznie mocniejszego, głębokiego basu w zakresie 20-35 Hz, poprawionej dynamiki w kinie domowym oraz jeszcze bardziej otwartego i przestrzennego pola dźwiękowego, które jest korzystne zarówno dla muzyki, jak i filmu. Skorzystaliśmy więc z naszego wzmacniacza NextGen3 o mocy 500 watów ze znacznymi rezerwami mocy, dodaliśmy cienką warstwę włókna węglowego z tyłu membrany, aby poradzić sobie z dodatkową mocą, i opracowaliśmy dwa nowe zestawy niestandardowych filtrów, aby wydobyć brutalną siłę i swobodę dźwięku. Wreszcie, dodaliśmy do S/510 możliwość składania 4- lub 6-elementowych układów liniowych, podobnie jak w przypadku naszych modeli referencyjnych.

Głośnik basowy S/510

S/510 wymagał modernizacji membrany ContinuousCast, aby mógł wytrzymać tak dużą zmianę mocy. Aby jego cienki, aluminiowy stożek przetrwał 500 watów i niewiarygodnie długi skok, dodaliśmy do niego ultralekki spód z czystego włókna węglowego, strategicznie umieszczony nad niektórymi częściami tylnej powierzchni stożka. Daje to dwie korzyści; wzmacnia i usztywnia membranę, a także eliminuje wpływ fali wstecznej, dzięki czemu fala wewnątrz obudowy nie wpływa teraz na dźwięk w pomieszczeniu. Rezultatem jest dokładniejszy i znacznie mocniejszy oraz głębszy bas.

Pasywny radiator SuperProgressive

Nasze unikalnie pasywne radiatory wykorzystują specjalne zawieszenia, teraz pozwalające na dodatkowe 8 mm skoku liniowego, aby zapewnić niesamowitą jakość dźwięku, w przeciwieństwie do konwencjonalnych subwooferów. Nasz nowy pasywny radiator SuperProgressive zapewnia wyjątkowo długi skok, pozwalając na oddanie bardzo wysokiej mocy wyjściowej, zachowując zmienną sztywność zawieszenia. Dzięki temu subwoofer może zachowywać się jak zamknięta kompaktowa konstrukcja z głośnikiem 12” przy niskich poziomach dźwięku i mocna 14” konstrukcja przy mocnym basie.

Wzmacniacz NextGen3

Wzmacniacz NextGen3 o mocy 500 W został zapożyczony z naszego byłego flagowego modelu. Jest on w stanie wytworzyć ogromną moc i prąd. Wzrost mocy o ponad 20% (poprzednia wersja miała 400 W) jest potrzebny do zapewnienia wysokich poziomów wyjściowych wymaganych przez nowoczesne kino, a także do uzyskania wyjątkowo głębokiego basu w wysokiej klasy systemie 2-kanałowym. Ten wzrost mocy jest możliwy dzięki całkowicie nowemu filtrowi o nazwie PerfectFilter, który równoważy obie skraje częstotliwości.

PerfectFilter ma dwie pozornie odmienne zalety: pogłębia mocną, równomierną odpowiedź basu, jednocześnie otwierając przestrzeń i delikatność w środkowych i wysokich częstotliwościach głównych kolumn. Dodatkowo zastosowaliśmy spersonalizowane filtry PureTheatre, aby S/510 nadążał za nowoczesnymi efektami kinowymi.

System Array

W prawdziwym świecie bas charakteryzuje się szerokością, głębokością i wysokością. Dzięki zestawieniu do trzech jednostek na kanał (główne głośniki L-R stereo lub kina) otrzymujemy właściwą perspektywę i wysokość zdarzeń dźwiękowych. Przenosi to reprodukcję dźwięku z konwencjonalnego stereo lub kina do panoramicznej sceny dźwiękowej, rozciągającej się od podłogi do sufitu, w pełnej skali każdego zdarzenia dźwiękowego. Recenzenci ustawiają się w kolejce, by podziwiać transformację muzyki i filmu w pełnowymiarową reprezentację, którą unikatowo dostarczają systemy Array REL.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ - aktywny driver (przód), driver pasywny (dół)
 • Przetwornik aktywny - 250 mm o długim skoku, odlewany kosz
 • Przetwornik pasywny - 250 mm o długim skoku
 • Przenoszenie niskich dźwięków - -6 dB/20 Hz
 • Wejścia - Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
 • Wyjścia - Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, LFE RCA, LFE XLR
 • Moc wyjściowa - 500 W (RMS)
 • Wzmacniacz - NextGen3, klasa D
 • Łączność bezprzewodowe - AirShip (opcja)
 • Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem - TAK
 • Zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia stałego na wejściu - TAK
 • Zabezpieczenie przed zwarciem - TAK
 • Zasilanie - 220-240 V, 110-120 V
 • Bezpieczniki - 5 A, zwłoczny, 220 V | 9 A, zwłoczny, 120 V
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.) - 400 x 410 x 464 mm (plus 44,5 mm, jeśli wpięty jest wtyk Speakon)
 • Waga - 31,7 kg
 • Wykończenie - Czarny lub biały lakier fortepianowy, 10 warstw
 • Kabel zasilający  - TAK
 • Kabel zakończony wtykiem Neutrik Speakon - TAK (10 m)
 • Interkonekt
 • Instrukcja obsługi - TAK

 Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

×

3 Inne produkty w tej samej kategorii: